Umpire Schedule (Exeter Minor Ball)

PrintUmpire Schedule

Bantam A Division

Double Elimination

GM#

DIVISION

TEAM

TEAM

DATE/TIME

VENUE

PLATE

BASE

1

 

#1

 

#8

 

Thurs 6:30pm

Cred

GORD

JARED

2

 

#3

 

#6

 

Thurs 6:30pm

Exeter D1

DAVE

MAVERICK

3

 

#4

 

#5

 

Thurs 8:15pm

Cred

JARED

GORD

 

 

 

 

 

 

 

 



4

 

#2

 

#7

 

Fri 6:30pm

Cred

GORD

KEVIN











5

 

L1

 

L2

 

Sat 8am

Cred

MAVERICK

DAVE

6

 

L3

 

L4

 

Sat 9:45am

Cred

KEVIN

MAVERICK

7

 

W1

 

W2

 

Sat 11:30am

Cred

DAVE

KEVIN

8

 

W3

 

W4

 

Sat 1:15pm

Cred

MAVERICK

DAVE

9

 

L7

 

W6

 

Sat 3pm

Cred

KEVIN

MAVERICK

10

 

L8

 

W5

 

Sat 4:45pm

Cred

GORD

DAVE

11

 

W7

 

W8

 

Sat 6:30pm

Cred

KEVIN

GORD

12

 

W9

 

W10

 

Sat 8pm

Crom

HUGH

JORDAN



13

 

L11

 

W12

 

Sun 8am

Cred

GORD

JIM

14

 

W11

 

W13

 

Sun 10am

Cred

JIM

GORD

15

If need

 

 

 

 

Sun 12pm

Cred

GORD

JIM


Diamonds

Exeter D1 – 94 Victoria St. E, Exeter, ON

Cred – 38 Victoria Ave, Crediton, ON

Crom – 6986 21 Line, Staffa, ON

 PLEASE SCROLL DOWN FOR THE “B” SCHEDULE






Bantam B Division

Double Elimination


GM#

DIVISION

TEAM

TEAM

DATE/TIME

VENUE

PLATE

BASE

1

 

#4

 

#5

 

Thurs 8:15pm

Exeter D1

MAVERICK

DAVE











2

 

#2

 

#3

 

Fri 6:30pm

Crom

HUGH

JORDAN

3

 

W1

 

#1

 

Fri 8:15pm

Cred

KEVIN

GORD

4

 

L1

 

L2

 

Fri 8:15pm

Crom

JORDAN

HUGH











5

 

W4

 

L3

 

Sat 8am

Crom

LEXI

HUGH

6

 

W2

 

W3

 

Sat 9:45am

Crom

HUGH

JORDAN

7

 

L6

 

W5

 

Sat noon

Crom

JORDAN

LEXI

8

 

W6

 

W7

 

Sat 2pm

Crom

LEXI

HUGH

9

If need

 

 

 

 

Sat 4pm

Crom

HUGH

JORDAN


Diamonds

Exeter D1 – 94 Victoria St. E, Exeter, ON

Cred – 38 Victoria Ave, Crediton, ON

Crom – 6986 21 Line, Staffa, ON




Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from exeterminorball.ca on Thursday, October 17, 2019 at 7:30 AM