Mite Schedule (Exeter Minor Ball)

PrintMite Schedule

HURON PERTH MITE FASTBALL CHAMPIONSHIPS

GM#

POOL A

 

 

 

 

 

 

1

Clinton Mustangs

6

St.Mary’s 1

12

FRIDAY AUG.17

EXT

5:00pm

2

Mitchell 2

11

Goderich

10

FRIDAY AUG. 17

EXT

6:30pm

11

Clinton Mustangs

7

Mitchell 2

12

SATURDAY AUG.18

EXT

9:00am

16

St. Mary’s 1

15

Goderich

5

SATURDAY AUG.18

EXT

11:00am

21

Clinton Mustangs

15

Goderich

4

SATURDAY AUG.18

EXT

1:00pm

26

St. Mary’s 1

18

Mitchell 2

5

SATURDAY AUG.18

EXT

3:00pm

               

 

GM#

POOL B

 

 

 

 

 

 

3

Stratford Blue

14

Seaforth

4

FRIDAY AUG.17

D1

5:00pm

4

N.M. Skeeters

7

Mitchell 1

16

FRIDAY AUG. 17

D1

6:30pm

12

Stratford Blue

20

N.M. Skeeters

1

SATURDAY AUG.18

D1

9:00am

17

Seaforth

5

Mitchell 1

15

SATURDAY AUG.18

D1

11:00am

22

Stratford Blue

8

Mitchell 1

3

SATURDAY AUG.18

D1

1:00pm

27

Seaforth

15

N.M Skeeters

5

SATURDAY AUG.18

D1

3:00pm

 

GM#

POOL C

 

 

 

 

 

 

5

Exeter 2

11

Innerkip

0

FRIDAY AUG.17

D2

5:00pm

6

Springfield

5

Ingersoll

13

FRIDAY AUG. 17

D2

6:30pm

13

Exeter 2

15

Springfield

0

SATURDAY AUG.18

D2

9:00am

18

Innerkip

14

Ingersoll

2

SATURDAY AUG.18

D2

11:00am

23

Exeter 2

18

Ingersoll

0

SATURDAY AUG.18

D2

1:00pm

28

Innerkip

17

Springfield

4

SATURDAY AUG.18

D2

3:00pm

 

GM#

POOL D

 

 

 

 

 

 

7

Exeter 3

11

Exeter 1

0

FRIDAY AUG.17

PB

5:00pm

8

Stratford Red

9

Zurich

11

FRIDAY AUG. 17

PB

6:30pm

14

Exeter 3

16

Stratford Red

0

SATURDAY AUG.18

PB

9:00am

19

Exeter 1

15

Zurich

6

SATURDAY AUG.18

PB

11:00am

24

Exeter 3

14

Zurich

0

SATURDAY AUG.18

PB

1:00pm

29

Exeter 1

17

Stratford Red

6

SATURDAY AUG.18

PB

3:00pm

 

GM#

POOL E

 

 

 

 

 

 

9

Londesborough

0

Wilmot 1

12

FRIDAY AUG.17

TBITS

5:00pm

10

Shakespeare

6

Wilmot 2

7

FRIDAY AUG. 17

TBITS

6:30pm

15

Londesborough

6

Shakespeare

6

SATURDAY AUG.18

TBITS

9:00am

20

Wilmot 1

3

Wilmot 2

2

SATURDAY AUG.18

TBITS

11:00am

25

Londesborough

12

Wilmot 2

10

SATURDAY AUG.18

TBITS

1:00pm

30

Wilmot 1

19

Shakespeare

1

SATURDAY AUG.18

TBITS

3:00pm

 

RESEEDED ACCORDING TO POOL PLAY RECORD

GM#

A CHAMPIONSHIPS

 

 

 

 

 

 

35

Stratford Blue

 

Innerkip  

SATURDAY AUG.18

D2

7:00pm

36

Wilmot 1 16 St. Mary's 0

SATURDAY AUG.18

D1

7:00pm

41

Exeter 2 9

Stratford Blue

3

SUNDAY AUG.19

EXT

9:30am

42

Exeter 3 6

Wilmot 1

2

SUNDAY AUG.19

D2

9:30am

45

Exeter 2

5

Exeter 3 3

SUNDAY AUG.19

EXT

11:30am

 

GM#

B CHAMPIONSHIPS

 

 

 

 

 

 

31

Londesborough

15 Wilmot 2 3

SATURDAY AUG.18

D2

5:00pm

32

Mitchell 2 5 Clinton 8

SATURDAY AUG.18

D1

5:00pm

39

Mitchell 1 12

Londesborough

17

SUNDAY AUG.19

D1

9:15am

40

Exeter 1 12 Clinton 7

SUNDAY AUG.19

PB

9:15am

44

Londesborough

4

Exeter 1 6

SUNDAY AUG.19

D2

11:15am

 

GM#

C CHAMPIONSHIPS

 

 

 

 

 

 

33

Goderich

15

Stratford Red 0

SATURDAY AUG.18

EXT

5:00pm

34

Ingersoll 10 Shakespeare 8

SATURDAY AUG.18

PB

5:00pm

37

Seafoth

 

Stratford Red

 

SUNDAY AUG.19

TBITS

9:00am

38

Zurich 5 Ingersoll 11

SUNDAY AUG.19

WAG

9:00am

43

Stratford Red

8

Ingersoll 11

SUNDAY AUG.19

D1

11:00am

 

PB-Precious Blood Catholic School – 133 Sanders St. W., Exeter

D1 and D2 – South Huron Rec Centre – 94 Victoria St. E, Exeter

EXT- Extreme diamond – far east of SH Rec Centre – follow Wellington St.E  past Rec Centre to back field

TBits – Diamond behind Tim Hortons

WAG- Wagner Field- 210 Wellington St.W, Exeter

 

SEEDING POST POOL PLAY WILL BE DETERMINED AS FOLLOWS:

1. Points: 3 for a win and 1 for a tie
2. Head to Head
3. Formula : (Runs For+Runs Against)/Runs Against - with higher number getting the higher rank
4. Coin Toss

Category Sites
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from exeterminorball.ca on Tuesday, November 20, 2018 at 3:38 PM